Yatak odaları, diğer odalara oranla daha küçüktür. Fakat ferahlık ve rahatlığın ön planda olması gereken bu mekânları doğru bir dekorasyon sayesinde geniş göstermek mümkündür. Küçük yatak odası dekorasyonu, duvar, mobilya renk ve modellerinden başlar. Her bir eşya doğru seçildiğinde, yatak odalarında huzurlu bir dünya yaratmak mümkündür. Konfor açısından sade döşenmesi gereken bu mekânı, az sayıda ama gösterişli aksesuarlar kullanarak renklendirmek mümkündür.

Cimilli Avm ev tekstilinde tasarımsal olarak sizin için dekorasyonlar yaptı ve bu ipuçlarını sizinle paylaşıyor.

Küçük yatak odası dekorasyon ipuçları;

  • Diğer odalarınıza göre daha küçük olan yatak odanızı büyük göstermek için duvar kağıtlarınızı veya boyalarınızı açık renk seçmelisiniz. Bu sayede yatak odanız olduğundan daha büyük görünecektir.
  •  Mobilya seçimlerinde de açık renkli mobilyalar seçilmeli ve ölçüleri odanın büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Aynı zamanda bol çekmeceli dolaplar küçük yatak odalarında daha derli toplu görünmesini sağlayacaktır.
  • Mobilya seçiminde oymalı desenleri bol mobilyalar yerine daha sade ve şık mobilyalar seçilmelidir. Çünkü bu mobilyalar odanızı daha büyük gösterecektir ve  gözünüzü yormayacaktır.
  • Küçük mekânlarda fazla mobilya ve aksesuar kullanmak, gözü yorar. Bu sebeple fazla mobilya ve aksesuar kullanmaktan kaçınmak gerekir. Kalabalık görünen yatak odaları, kaliteli bir gece uykusunu önleyecektir.
  • En önemli noktalardan biri de perdeler, Cimilli AVM perde konusunda misafirlerini her zaman yatak odalarında güneş alabilen daha ferah perdeler tavsiye etmiştir.
  • Perdeler gibi Cimilli Ev Tekstil konseptlerinden açık renkli ve şık halılar ile de yine yatak odanızı daha geniş gösterebilrisiniz.